A megyei angol nyelvi prezentációs verseny egyéni kategóriájában Virág Imre 8. b osztályos tanulónk első helyezést ért el.
Szeretettel gratulálunk Eperjesiné Palásti Piroskának eredményes felkészítő munkájához, Iminek pedig a színvonalas szerepléshez.

Hetedik évfolyam:
Gulyás Gellért V. hely (megyei fordulóban elért pontszám: 76), felkészítő tanára: Goda Krisztina.
Bajnai Virág XII. hely (megyei fordulóban elért pontszám: 58), felkészítő tanára: Berdó Péterné Farkas Andrea
Nyolcadik évfolyam:
Göcző Bence XV. hely (megyei fordulóban elért pontszám: 67,5), felkészítő tanára: Eperjesiné Palásti Piroska
Gratulálunk a szép eredményekhez!

Iskolánk tanulói karácsonyt megelőzően részt vettek a Hebe Kft. által kiírt Es weihnachtet schon elnevezésű német versenyen. A csapatok által elkészített projektmunkák nagyon jól sikerültek, hiszen a közel 170 beérkezett munka közül tanulóink kiemelkedő helyezést értek el:
4. helyezett csapat: Babucs Vivien, Kellner Emese, Tóth Lea (4.c osztály)
11. helyezett csapat: Halápi Áron, Juhász Bálint, Demeter Melinda, Pozsonyi Zsombor (5.a és 5.b osztály)
12. helyezett csapat: Besenyi Georgina, Csercsa Nóra Éva, Finta Györgyi Eperke (4.c osztály)
Gratulálunk a lelkes és ötletes pályamunkákhoz a csapattagoknak és felkészítő tanáruknak, Bertalan Ágnes tanárnőnek!

A Nagyboldogasszony Kéttannyelvű Katolikus Általános Iskola által hirdetett városi angol nyelvi versenyen (2017. nov. 9.) a 6.-os korcsoportban tanulóink 1. helyezést nyertek.
A csapat tagjai: Gál Emília, Gulyás Gellért, Pataki Zita.
Felkészítő tanáruk: Goda Krisztina

A CORNER angol nyelvi verseny írásbeli fordulójának eredménye alapján behívták a szóbeli fordulóba két tanítványunkat:
Gergi Henrietta 8. c
Ágneli Zsófia 8. b
(Ha ezen is sikeresen teljesítenek, BME nyelvvizsgát tehetnek angolból ingyen.)
A szóbeli forduló decemberben lesz.
Felkészítő tanár: Eperjesiné Palásti Piroska.

November 15-én iskolánkból 5 fő vett részt Egerben a "Let's make new friends" angol nyelvű prezentációs versenyen. A gyakorlóiskolák versenyében mind az 5 tanulónk bejutott a 2. fordulóba:
Terenyi Gréta 7.b
Virág Imre 7.b
Szarvas Martin 7.a
Fülöp Luca 8.b
Antal Gergely 8.b
A második fordulóban a bemutatott képsorhoz rögtönzött prezentációt kellett elmondaniuk. A döntőben a 7. évfolyamosok között
Virág Imre 2. helyen,
Terenyi Gréta 3. helyen végzett.
Felkészítő tanár: Eperjesiné Palásti Piroska. Gratulálunk az eredményekhez!

Kohári Krisztián és Kozma Melinda Boglárka (8.c) szép eredményt értek el a megyei Litteratum versenyen: Krisztián megyei 4. lett, Melinda pedig megyei 1. illetve országos 5. helyezett, 1,04 ponttal lemaradva az első helyezett mögött.
Felkészítő tanáruk: Forgács Lászlóné.
Gratulálunk a szép eredményhez!