Székhely: 5100 Jászberény, Rákóczi út 53. Bejárat: 5100 Jászberény, Sportpálya út felől
tel: +36 57 404 200  +36 57 404 201 e-mail: szent.istvan.jaszbereny@gmail.com

Az egri Eszterházy Károly Egyetem 2016 őszén hirdette meg gyakorlóiskolái diákjainak a „Szabadon, mint a madár” című rajzpályázatot, ahová az '56-os forradalom, illetve ezzel kapcsolatosan a szabadság, a szárnyalás, repülés témájában várták az alkotásokat. A jászberényi Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium tanulóinak munkájából közel ötven kép került postázásra, melynek felét a szakmai zsűri kiállításra érdemesnek tartotta. A campusok közötti együttműködés jegyében 2017. február 3-án az EKE első emeleti galériáján került megrendezésre a kiállításmegnyitó, ahová iskolánkból 27 tanuló kapott meghívást. A gyerekek és két pedagógus, Kugler Erika és Parti-Tóth Orsolya izgalommal, ugyanakkor büszkén keltek útra, hogy részt vegyenek az eseményen.
A megnyitón Sándor József, az EKE Gyakorlóiskola igazgatója hangsúlyozta, hogy fontosnak tartják a földrajzi távolságok ellenére a kapcsolat fenntartását és erősítését a képzőhelyek között. Ennek érdekében több versenyt is hirdettek már a tanév folyamán, ezeknek egyike volt ez a rajzpályázat, amelyre a kiválasztott alkotásokat vándorkiállítás formájában Eger mellett Sárospatakon és Jászberényben is be kívánják mutatni.
A megnyitón való részvétel a gyermekek számára nagy élmény volt, a megtekintett munkák mellett a Líceum szépsége is elbűvölte őket.

A pályamunkákat korcsoportonként értékelte is a zsűri, Jászberényből a következő tanulók értek el helyezést, és részesültek tárgyjutalomban:
5-6. osztályos korcsoport:
1. hely: Gáspár Gréta 5.c
2. hely: Molnár Gábor 5.b
3. hely: Béres Máté 6.c
7-8. osztályos korcsoport:
1. hely: Ágnélli Zsófia 7.a
A kiállított pályamunkák alkotóinak felkészítő tanárai: Bartos Kinga, Kugler Erika, Halápi Nikoletta, Parti-Tóth Orsolya, Mizseiné Bencze Nóra, Rimaszombatiné Molnár Erika, Doboss Eszter.
Eger
https://uni-eszterhazy.hu/hu/egyetem/egyetem/hirek-1048/c/kepzomuveszeti-kiallitas-nyilt-a-liceumban
Sárospatak
https://sarospatak.uni-eszterhazy.hu/hu/sarospatak/scc/hirek/c/szabadon-mint-a-madar

A fotókat készítette Kugler Erika tanárnő:

KRÉTA e-napló

KRÉTA elektronikus ügyintézési rendszer

Integrált Könyvtári Rendszer

Órarend

Gyakorlati képzés

Elektronikus Oktatási Rendszer

Heti étlap

Iskolánk részt vesz az európai közösség pénzügyi támogatásával finanszírozott európai iskolagyümölcs-programban

Talentum alapítvány

innovation

Kedves Szülők!
Tisztelt Támogatóink!

Szeretném megköszönni, hogy személyi jövedelemadójuk 1%-ával támogatják a Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium alapítványát. Mindezt iskolánk fejlesztésére, s gyermekeik céljainak megvalósítására fordítjuk.

Bízom abban, hogy a jövőben is számíthatunk támogató együttműködésükre, oktató-nevelő munka támogatására.

A Talentum Alapítvány adószáma: 19223151-1-16
Az alapítvány számlaszáma: 10200586-45112076-00000000
Bank: K&H
                                                                   
Köszönettel:
Pomázi Imréné
Intézményvezető

Széchenyi terv