Székhely: 5100 Jászberény, Rákóczi út 53. Bejárat: Jászberény, Sportpálya út felől
tel: +36 57 404 200  +36 57 404 201 e-mail: szent.istvan.jaszbereny@gmail.com

Különleges, szokatlan, rendkívüli, de eredményes tanévet zártunk 2021 júniusában. Elballagott három nyolcadik osztályunk, de közülük gimnáziumunkban maradt 23 tanuló. Útjukra bocsátottuk a 12. a osztály 26 tanulóját a sikeres érettségi vizsga letétele után.
A tanév végi tanulmányi átlaga: 4, 38. A kitűnők száma 147 fő. Büszkék vagyunk a tanulmányi és sportversenyeken induló és eredményesen szereplő, illetve a sikeres nyelvvizsgát tett tanulóinkra.

Tantárgy

Verseny pontos megnevezése

Szintje/ Helyezés

megyei 1-3.

országos 1-10.

Tanuló neve, osztálya

Felkészítő pedagógus neve

A verseny kiírója

testnevelés

Közlekedik a család

országos 2.  (300.000Ft)

Iskola

Pestiné Járomi Edit

ORFK

német nyelv

Spiel und Gewinn!

országos verseny A1-es korcsoport

országos 1.

Kóczián Bálint

Major Melinda

Sóskuti Nikol 9.a

Szerencsés Melinda

Hebe Kft.

Spiel und Gewinn!

országos verseny A2-es korcsoport

országos 1.

Balogh Anikó Tiborcz Dóra

Varga Bence

11.a

Szerencsés Melinda

Spiel und Gewinn!

országos verseny A2-es korcsoport

országos 2.

Brindzik Dorina, Dobrán Flóra Juhász-Aba Nikolett 10.a

Szerencsés Melinda

angol nyelv

OKTV

országos II. forduló pontszámát elérte

Fenyves Szabolcs 12.a

Majzik Zsuzsanna

EMMI

matematika

Bendegúz Gyermek-és Ifjúsági Akadémia Tudásbajnokság megyei döntő

megyei1.

országos 1.

Földi Dávid Ferenc 1.b

Novákné Berényi Katalin

Bendegúz Gyermek-és Ifjúsági Akadémia

1. hely

Kispál Péter 1.b

Novákné Berényi Katalin

1. hely

Sas Liza 3.c

Rékasi Krisztina

2. hely

Szűcs Veronika 5.b

Pestiné Járomi Edit

magyar nyelv

megyei 1.

országos 1.

Oláh-Hajnal Zalán 4.a

Mészárosné Suba Judit

3. hely

Dobrán Réka

Dr. Szűcsné Fehér Csilla

környezetismeret

2. hely

Velkei Csenge 2.a

Szőke Ildikó

olvasás-szövegértés

3. hely

Böndi Zsombor 3.a

Póczné Titton Dóra

magyar nyelv

Bendegúz Gyermek-és Ifjúsági Akadémia Nyelvész Anyanyelvi verseny megyei döntő

megyei1. országos 12.

Tolmács Laura 1.a

Nagyné Velkei Andrea

Bendegúz Gyermek-és Ifjúsági Akadémia

1. hely

Mohei Jázmin 4.c

Ridegné-Barna Terenyi Krisztina

2. hely

Kispál Péter 1.b

Novákné Berényi Katalin

2. hely

Mészáros Mira Bella 4.a

Mészárosné Suba Judit

3. hely

Nagy Gergő

Nagyné Velkei Andrea

természet-ismeret-biológia

határon átívelő Zöld Okos Kupa fenntarthatósági verseny megyei forduló

csapat 4. hely

Balázs Hunor, Czigány Jakab, Sárközy Zsombor 7.c

Szabóné Várdai Brigitta

 

vizuális kultúra

Bringázni jó!

 

városi 2.

Bálint Hanna 3.b

Csőkéné Ali Marianna

Boommédia Kft.

városi 3.

Kollár Zoé

3.b

Csőkéné Ali Marianna

Karácsonyi rajzpályázat

(össz.220 fő)

díjazott

Dóka Csenge

2.a

Szőke Ildikó

Pócs János, a Jászság országgyűlési képviselője

Föld napja alkalmából meghirdetett területi rajzpályázat

városi 1.

Lakatos Lilla 3.c

Mizseiné Bencze Nóra

József Attila Közösségi Színtér /Jászfelsőszentgyörgy/

Rajzpályázat-Fotó kategória

országos 1.

Baráth Bence 3.b

Csőkéné Ali Marianna

"Conventus a jövőért Alapítvány"

országos 3.

Piroska Helga 3.b

Csőkéné Ali Marianna

Rajzpályázat-Rajz kategória

országos 2.

Yiadom Lilly 3.b

Csőkéné Ali Marianna

közönség-díj

Barta Dorina 1.b

Nagy-Kovács Klára

Karanténban született alkotói pályázat fotó kategória

különdíj

Nagy Hunor 3.c

Mizseiné Bencze Nóra

Jászberény Város Önkormány-zata

irodalom

Karanténban született alkotói pályázat fogalmazás kategória

különdíj

Marinka-Tóth Anna 4.c

Ridegné-Barna Terenyi Krisztina

Nyelvvizsga típusa

szintje

tanuló neve, osztálya

felkészítő tanár neve

ORIGO

alapfokú, komplex, angol nyelv

Antal Réka
Hajnal Panna Dóra (8. évf.)

Majzik Zsuzsanna

ORIGO

alapfokú, komplex, angol nyelv

Bús Dániel
Hudra Emese
Kis Donát
Kovács Barnabás Vajk
Szügy Márk
Kis Evelin Éva (8. évf.)

Eperjesiné Palásti Piroska

ORIGO

középfokú, komplex, C típusú angol nyelv

Tiborcz Dóra,
Szécsi Lilla,
Gergi Anita,
Gergi Henrietta,
Osei-Bonsu Nancy (11.a)

Nagyné Sipos Marianna

ORIGO

középfokú, komplex, C típusú angol nyelv

Szabó György (10.a)
Virág Imre János (10.a)

Majzik Zsuzsanna

emelt szintű érettségi alapján

középfokú, komplex, C típusú angol nyelv

Brindzik Dorina (10.a)
Csillik Gábor (12.a)

Majzik Zsuzsanna

emelt szintű érettségi alapján

középfokú, komplex, C típusú angol nyelv

Orosz Julianna
Ikládi Roland Hunor
Kis Ferenc (12.a)

Nagyné Sipos Marianna

emelt szintű érettségi alapján

középfokú, komplex, C típusú német nyelv

Rideg Zsófi (12.a)

Szerencsés Melinda

Kimagasló sporteredmények:
A 2020/2021. tanévben a járványügyi helyzet miatt a diákolimpiai versenyeket nem rendezték meg, de büszkék vagyunk tanulóink szakszövetségek által hirdetett versenyeken elért sikereire:
Gyorskorcsolya Junior országos bajnokságon 2 helyezett lett György Mira 2c és Dobrán Flóra 10a osztályos tanulónk Szőcs Mónika Nikolett 9a, Major Dominik  8c, Schönborn Melinda 10a osztályos tanulók pedig az előkelő 3. helyen végzett.    
Jász kupa országos gyorskorcsolya versenyen összetettben Pozsonyi Artúr 1b, Marinka Tóth Réka    1c, Tóth Tamás Olivér 5b, Major Dominik    8c és Szőcs Nikolett  9a osztályos tanulóink 1. ,György Mira 2.c és Dobrán Flóra10a osztályos tanulóink 2. helyezést értek el.    
Knockdown Utánpótlás Magyar Bajnokság XXIII. Bushido kupa versenyén Juhász Zoltán 4.a osztályos tanulónk aranyérmet szerzett.
Ritmikus Gimnasztika Országos Bajnokságon Porkoláb Léna 1.c osztályos tanulónk 3., Nagy Szamira 6. b osztályos tanulók 2. és 3. helyet szerzett.     
Ritmikus Gimnasztika Vecsés Kupán Kovács Bianka 3. a osztályos tanulónk állhatott fel a dobogó legfelső fokára
Birkózásból a Szabadfogású országos bajnokságon 1. helyezett lett Tugyi Zétén 6.c és Bécsi Sára 7. c osztályos tanulók, Kis Keve kötöttfogású országos bajnokságon szerzett 3. helyet.
FITKID országos versenyen Ország Ágnes    7.c  osztályos tanulónk egyéni 2. helyezett lett.    
Országos néptánc versenyen Halaj Vince 7. a osztályos tanulónk párosban és szólóban, Halaj Benedek 6. b osztályos tanulónk párosban ért el 3. helyezést.
Vitorlázás Nádas Kupán Lukáts Zsombor 7. b osztályos tanulónk 1. helyen végzett.

Gratulálunk iskolánk kitüntetett diákjainak és pedagógusainak!

Talentum-díjban részesült:
CSÁKÓ ESZTER (12.a) kimagasló tanulmányi munkájáért és példamutató magatartásáért.
KIS DONÁT (8.b) kitűnő tanulmányi eredményéért, kimagasló versenyeredményeiért és  példamutató magatartásáért.
OLÁH-HAJNAL ZALÁN (4.a) kitűnő tanulmányi eredményéért, kimagasló versenyeredményeiért és  példamutató magatartásáért.
A Diákönkormányzat díját kapta:
HANKA ENIKŐ (12.a) és BÉRES LUCA (8.c) kimagasló közösségi munkájáért, példamutató magatartásáért és kiemelkedő tanulmányi eredményéért.
Pap Ádám emlékére alapított „Jó tanuló, jó sportoló” elismerésben részesült:
DOBRÁN FANNI (12.a) kiemelkedő tanulmányi eredményéért, kimagasló sportteljesítményéért és példamutató magatartásáért.
ZSIGÓ BENCE (12.a) kiemelkedő tanulmányi eredményéért és kimagasló sportteljesítményéért.
„Jó tanuló, jó sportoló” elismerésben részesült:
SZEBENYI SÁRA (8.b) kitűnő tanulmányi eredményéért, példamutató közösségi munkájáért és kimagasló sportteljesítményéért.
CSONTOS KATA (4.b) kitűnő tanulmányi eredményéért és kimagasló sportteljesítményéért.
MARINKA-TÓTH ANNA (4.c) kiemelkedő tanulmányi eredményéért, a rövidpályás gyorskorcsolya sportágban elért kimagasló sportteljesítményéért és példamutató magatartásáért.
Nevelőtestületi díjat kapott:
FENYVES SZABOLCS (12.a) kiemelkedő tanulmányi eredményéért és példamutató magatartásáért.
KOHÁRI KRISZTIÁN (12.a) kiemelkedő tanulmányi eredményéért és a történelem versenyeken nyújtott kimagasló teljesítményéért.
HUDRA EMESE (8.b) kiemelkedő tanulmányi eredményéért és példamutató magatartásáért.
KELLNER ENIKŐ (8.a) kitűnő tanulmányi eredményéért, példás szorgalmáért, művészeti tevékenységéért  és közösségi munkájáért.
HALÁSZI ÉVA (8.a) kitűnő tanulmányi eredményéért, példás szorgalmáért és közösségi munkájáért.
Szent István sport díjban részesült:
CSILLIK ÁGNES (12.a) kimagasló sportteljesítményéért, példamutató magatartásáért és jó tanulmányi eredményéért.
CSILLIK GÁBOR (12.a) kimagasló sportteljesítményéért és példamutató magatartásáért.
ZSIGÓ MÁTÉ (12.a) kiemelkedő sportteljesítményéért, a gyorskorcsolya sportágban elért kimagasló eredményéért és jó tanulmányi munkájáért.
BÉRES MARTIN  GYULA (8.b) kimagasló sportteljesítményéért, példamutató magatartásáért és jó tanulmányi eredményéért.
MAJOR DOMINIK GERGELY (8.c) a gyorskorcsolyában elért kimagasló teljesítményéért, példamutató magatartásáért és jó tanulmányi eredményéért.

Iskolánk pedagógusait a tanévzáró ünnepségen köszöntöttük:
A Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium Talentum Alapítványa „Talentum” díjat adományozott NAGYNÉ SIPOS MARIANNA angol nyelv szakos és BÉRES GÁBOR matematika-kémia szakos pedagógusok részére kiváló nevelő-oktató munkájukért, az iskola színvonalas működésében nyújtott kiemelkedő tevékenységükért.
Gratulálunk országos és városi elismerésben részesülő pedagógusainknak:
MAJZIK ZSUZSANNA mesterpedagógusnak, aki az Emberi Erőforrások Minisztériuma elismerő oklevelében részesült kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként.
HAJNAL ANIKÓ gyógypedagógusnak-fejlesztő pedagógusnak és MÓCZÓ ERIKA matematika-kémia szakos tanárnak, NOVÁKNÉ BERÉNYI KATALIN tanítónak, akik a Jászberényi Tankerületi Központ kiváló pedagógusa elismerésében részesültek. Az elismerést ünnepélyes keretek között a Tankerület ünnepségén vehetik majd át a kollégák.
A Jászberényi Tankerületi Központ vezetői, Zsemberi Zoltán igazgató úr és Mészárosné Vas Márta szakmai igazgató-helyettes asszony személyesen gratulált Majzik Zsuzsannának a minisztériumi elismeréshez és Pomázi Imréné intézményvezetőnek a Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetéshez.

KRÉTA e-napló

KRÉTA elektronikus ügyintézési rendszer

Integrált Könyvtári Rendszer

Órarend

Gyakorlati képzés

Elektronikus Oktatási Rendszer

Heti étlap

Iskolánk részt vesz az európai közösség pénzügyi támogatásával finanszírozott európai iskolagyümölcs-programban

Jelentkezési lapok

Talentum alapítvány

innovation

Kedves Szülők!
Tisztelt Támogatóink!

Szeretném megköszönni, hogy személyi jövedelemadójuk 1%-ával támogatják a Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium alapítványát. Mindezt iskolánk fejlesztésére, s gyermekeik céljainak megvalósítására fordítjuk.

Bízom abban, hogy a jövőben is számíthatunk támogató együttműködésükre, oktató-nevelő munka támogatására.

A Talentum Alapítvány adószáma: 19223151-1-16
Az alapítvány számlaszáma: 10200586-45112076-00000000
Bank: K&H
                                                                   
Köszönettel:
Pomázi Imréné
Intézményvezető

Széchenyi terv