Részlet Pedagógiai programunkból
3.7.2. Érettségire felkészítéshez választható foglalkozások
Gimnáziumi tanulóink tanórai kereteken belül és fakultációs csoportokban készülnek fel a középszintű, valamint az emelt szintű érettségi vizsgára a 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet értelmében. A fakultáció kötelező óraszámait helyi tantervünk tartalmazza. Az érettségi vizsgára való jelentkezés feltétele a felkészítéseken való részvétel.
A kötelező érettségi vizsgatárgyakon kívül emelt szinten biológia és fizika tantárgyakból, középszinten kiemelten földrajz, informatika, testnevelés tantárgyakból biztosítunk felkészítést. Amennyiben a feltételek adottak (megfelelő létszám, szaktanár, időkeret), valamennyi tantárgyból jelentkezhetnek diákjaink érettségire készítő fakultációra.
Iskolánk minden év április 15-ig tájékoztatást ad azokról az érettségi vizsgára felkészítő tárgyakról, amelyekből a tanuló választhat. A tájékoztató tartalmazza a foglalkozást tartó pedagógus nevét is. (A pedagógus személyének megváltoztatása indokolt estben módosítható.) A jelentkezés írásban történik az iskola által szerkesztett nyomtatványon minden év május 20-áig. A kiskorú tanuló esetében a nyilatkozatot a szülő is aláírja. A jelentkezés módosítására szeptember 1-ig kérelmet lehet írásban beadni az iskola igazgatójának.
A jelentkezett tanulók kötelesek az adott tanév végéig a foglalkozásokon részt venni. A távolmaradást igazolni kell, és ugyanolyan jogkövetkezményt von maga után, mint a kötelező tanórai foglalkozásról történő távolmaradás.
Szintet vagy fakultációs tantárgyat váltani indokolt esetben csak félévkor, illetve az 11. évfolyam végén lehet- a tanuló írásbeli kérvényére igazgatói döntés esetén.
A köznevelési törvény 74. §. (6) bekezdése alapján az előrehozott érettségi vizsgával rendelkező tanuló az adott tantárgy tanóráinak látogatása alól – kérelmére - felmentést kaphat. A tanuló szinten tartás céljából továbbra is látogathatja a tanítási órát, vagy a tantárgy helyett – általa választott – fakultációs foglalkozáson vesz részt. Amennyiben óraszáma megengedi, tantárgyfelvétel helyett a felszabaduló időt tanítási időben az iskola könyvtárában töltheti el.

2020-2021-es tanév

angol nyelv  12.o. Majzik Zsuzsanna kedd 6-7. óra
angol nyelv emelt szint 11.o. Nagyné Sipos Marianna hétfő 6-7. óra
angol nyelv középszint 11.o. Nagyné Sipos Marianna kedd 7-8. óra