Székhely: 5100 Jászberény, Rákóczi út 53. Bejárat: Jászberény, Sportpálya út felől

Különleges biológia fakultáció

2019. 06.05-én, szerdán biológia fakultáción Bozóki Balázs biológus előadását hallhattuk. Az általa készített PPT-ben bemutatta az aktuális kutatási anyagát: a hódokat, a hüllőket és kétéltűeket. Az elméleti ismeretek után belevetettük magunkat az egyed feletti vizsgálatokba: kipróbáltuk ennek a szakmának egyik gyönyörét, bagoly köpeteket boncolhattunk. Előkerültek bordadarabok, állkapcsok, sőt még egész koponyák is. Kaptunk előre kinyomtatott lapokat és internetes dokumentumot, ahol lerajzolt csontok segítettek felismerni, hogy milyen állatokat evett a köpet gazdája. Madarak, egerek, pockok kerültek felismerésre. Sok információval és gyakorlati tudással lettünk gazdagabbak. Köszönjük az élményt!
Nyitrai Petra 11.a