A Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium Talentum Alapítványa tehetségpont a 2017/18 évi akkreditációs folyamatban való részvétele eredményeként az Akkreditált Kiváló tehetségpont címet nyerte el.

Az akkreditációban közreműködött szakértők a következő szöveges értékelést készítették a folyamat során szerzett online és személyes tapasztalataik alapján:
Az akkreditáció szöveges értékelése:
A Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium Talentum Alapítványa által kínált tehetséggondozó programok:
Képességdiagnosztika és tehetséggondozás vizuális képességfejlesztéssel,
Gyorskorcsolya tehetséggondozó program,
Idegen nyelvi tehetséggondozó program felső tagozaton.
Valamennyi precízen, igényesen kidolgozott. A hatásvizsgálat részletező, hivatkozásokkal pontosított. Tanácsot adnak diákoknak, szülőknek, szakembereknek. Kiterjedt kapcsolatrendszert ápolnak tehetségpontokkal és egyéb szervezetekkel. Rendezvényeik között találhatók konferenciák, versenyek, kiállítások szervezése szakmai előadásokkal, konzultációkkal. Jó szemléletű, igényesen szervezett, dokumentált munkájuk elismerése mellett javasoljuk, hogy delegáljanak a tehetséggondozásban segítő kollégát tehetségfejlesztő szakértő képzésre. A látottak és pontszámaik alapján érdemesek az „Akkreditált Kiváló Tehetségpont”cím elnyerésére, használatára.
2018. 02. 28.

Olasz Tamásné és Szénási Istvánné