Részlet iskolánk Pedagógiai programjából:

Sportiskola

A Szent István Sport Általános Iskola és Gimnáziumban hosszú évek óta sportoló fiatalok oktatását-nevelését végezzük. Több tanulónkból élsportoló lett. Sokéves tapasztalatunkra alapozva úgy véljük, hogy a KÖZNEVELÉSI TÍPUSÚ SPORTISKOLA olyan köznevelési intézmény, amely a sportoló fiatalok iskolai és sportbeli kötelezettségeinek összehangolását a legmagasabb szinten biztosítja. Ennek a feladatunknak leginkább akkor tudunk megfelelni, ha olyan tudásrendszert közvetítünk, amely segíti a sportoló diákokat a természetben és a társadalomban való eligazodásban, önmaguk megismerésében.
Célunk, hogy az élsportoló diákok műveltségképe ugyanolyan gazdag és komplex legyen, mint a nem sportoló társaik műveltségképe. Figyelembe vesszük és alkalmazkodunk a sportoló, élsportoló diákok időbeli leterheltségéhez, segítjük a fiatalokat a tudatos élsportolóvá válás folyamatában a megfelelő sportspecifikus tudáselemek közvetítése révén.

A sporttagozatos osztályok oktatásában résztvevő testnevelők:
Szöllősiné Kárpáti Ágnes, munkaközösség-vezető
Baráth Géza
Belovai József edző
Cakó Dávid
Földvári Gabriella
Lencse Lívia
Novákné Berényi Katalin
Pestiné Járomi Edit
Szőke Péter

Budapesten rendezték meg az AUDI ISU Short Track Világkupa első  olimpiai kvalifikációs versenyét, amelyre 2017. szeptember 29-én pénteken iskolánk 89 tanulóval és 9 kísérővel is ellátogatott. A gyerekek nagyon élvezték a versenyt, lelkesen szurkoltak a futamokon.
Szombaton a hivatalos megnyitón iskolánk tanulói is szerepeltek: Somogyi Barbara, Dobrán Fanni, Dobrán Flóra, Nagy Netti, Redler Aisa,Szűcs Nikolett, Schönborn Virág, Schönborn Melinda,Major Dominik,Pető Bendegúz,Szűcs Márton. Büszkék vagyunk eddigi teljesítményükre, elkötelezettségükre.