Székhely: 5100 Jászberény, Rákóczi út 53. Bejárat: Jászberény, Sportpálya út felől
tel: +36 57 404 200  +36 57 404 201 e-mail: szent.istvan.jaszbereny@gmail.com

Októberi látogatás a domonkos rendieknél

Bár az időjárás nem a legszebb arcát mutatta 2016. október 19. és 22. között Németországban, a Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium tanárokból és diákokból álló küldöttsége mégis számos élménnyel gazdagodott a vendéglátóknak, a vechtai St. Thomas Kolleg intézményének köszönhetően.

A dr. Andreas Borowski atya által vezetett, nevelési tevékenységet 5-12. évfolyamon végző domonkos rendi iskola gazdag programot állított össze a jászberényieknek. A látogatás első napján, szerdán a dortmundi repülőtérre történő megérkezést követően egyből Münsterbe vitték látogatóikat, ahol igazán különleges – a humoros történeteket, andekdotákat sem nélkülöző -idegenvezetés mellett megtekintették az építészetileg egységes városközpontot. Annak a településnek a centrumát, amely egyszerre katolikus érseki központ, egyetemváros és kerékpáros paradicsom – bizony, a 300 000 lakosra jutó félmillió drótszamár nagy része esőben sem pihen. A csütörtöki programok Vechtában zajlottak. Roppant tanulságos volt az iskolaépületben tett séta és óralátogatás, ahol betekintést nyerhettek a vendégek a klasszikus eszközöket és a modern technikát ötvöző dupla órákba (a napi órarendet osztályonként hat óra határozza meg, amely három tantárgyból kettő, negyvenperces órát jelent), ebédelhettek a tágas menzán, és bepillanthattak az igazán tágas és minden igényt kielégítő technika szaktanteremben, valamint a hatalmas üvegfala révén rengeteg fényt kapó tornacsarnokban zajló tevékenységekbe. Ugyanezen a napon látta őket vendégül a városházán Helmut Gels polgármester, aki köszöntő gondolataiban kiemelte, számára a Vechta és Jászberény közötti partnerség akkor igazán életteli, amikor azt a két város diákjai töltik meg tartalommal. Szintén csütörtökön látogatták meg a gyakorlósok a Zeughaus múzeum területén található faépítményt, amely pompásan tölt be múzeumpedagógiai célokat: berendezett helyiségeivel nemcsak bemutatja egy korszak életmódját, hétköznapjait, de az eredetivel megegyező méretű tereivel, megfogható használati tárgyaival segíti a látogatót abban, hogy belehelyezkedjen egy másik korba. Kellemes, baráti vacsora zárta a napot, ahol részt vett a szervező pedagógusokon és a vendéglátó diákokon kívül a helyi tantestület több tagja, a szülői munkaközösség vezetője, és a hivatalos köszöntéseken túl alkalom nyílott az oldottabb hangulatú beszélgetésre, jövőképtervezésre is. Péntek reggel pater Andreas azt követően indította brémai útjára a kis társaságot, hogy az iskola hangulatos kis kápolnájában szentmisét celebrált. A mesebeli muzsikusoknak a Roland-szobor által rendületlenül őrzött városába szinte nesztelen vonattal érkezett a német-magyar vegyes küldöttség. A brémai városnézés során láthattak egyházi épületet, ill. öntudatos polgárok által emelt palotát. Járhattak tágas tereken, szűk utcákban. Érezhették a sült kolbász illatát, kirakaton át csodálhattak kézműves cukrászatot. Hallhattak harangjátékot, zsibongó vásári forgatagot. Summa summarum: alapos ízelítőt kaphattak abból, milyen is Németország tizedik legnagyobb városa. Amint a beszámolóból is kiderült, igazán emlékezetes pillanatokban nem szűkölködött a vechtaiak tavalyi látogatását viszonzó négy nap. Összegzésképpen elmondható: az utazás, amelynek lebonyolításához az intézmény köszönettel fogadta a Testvérvárosi Kapcsolatok Közalapítványának támogatását, igazán hasznos volt; lehetőséget adott a német iskolarendszerrel, kultúrával való megismerkedésre, ill. a meglévő személyes és intézményi kapcsolatok elmélyítésére, továbbá új ismeretségek kialakítására – nem vitás, továbbra is jó úton Alsó-Szászország és a Jászság egy-egy jeles városának partnersége.

Forgács Lászlóné

KRÉTA e-napló

KRÉTA elektronikus ügyintézési rendszer

Integrált Könyvtári Rendszer

Órarend

Gyakorlati képzés

Elektronikus Oktatási Rendszer

Heti étlap

Iskolánk részt vesz az európai közösség pénzügyi támogatásával finanszírozott európai iskolagyümölcs-programban

Talentum alapítvány

innovation

Kedves Szülők!
Tisztelt Támogatóink!

Szeretném megköszönni, hogy személyi jövedelemadójuk 1%-ával támogatják a Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium alapítványát. Mindezt iskolánk fejlesztésére, s gyermekeik céljainak megvalósítására fordítjuk.

Bízom abban, hogy a jövőben is számíthatunk támogató együttműködésükre, oktató-nevelő munka támogatására.

A Talentum Alapítvány adószáma: 19223151-1-16
Az alapítvány számlaszáma: 10200586-45112076-00000000
Bank: K&H
                                                                   
Köszönettel:
Pomázi Imréné
Intézményvezető

Széchenyi terv